Centrum Wolontariatu Fundacji Wolności i Rozwoju Społecznego

W dniu wczorajszym, czyli 1 sierpnia członkowie zespołu Fundacji Wolności i Rozwoju Społecznego oraz liczna grupa wolontariuszy Centrum Wolontariatu wzięli udział w obchodach 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta odprawioną w kościele rektorackim pw. Najświętszego Imienia Maryi, następnie uczestnicy przemaszerowali częstochowską III Aleja NMP do Alei Henryka Sienkiewicza, gdzie pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza zgromadzeni wysłuchali okolicznościowych przemówień, w czasie których wyeksponowała została rola Częstochowy, jako ostatniej stolicy Polskiego Państwa Podziemnego, po upadku Powstania Warszawskiego. Na koniec pod pomnikiem złożone zostały kwiaty. Na uczestników czekała przyjemna niespodzianka, bowiem tak jak ma to miejsce w trakcie warszawskich obchodów, otrzymali od Fundacji Latarnia okolicznościowe wpinki z symbolem Polski Walczącej.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów, zespół Fundacji wraz z wolontariuszami udał się na częstochowski cmentarz św. Rocha, by zapalić znicz na grobie Romany Zdziarskiej – Rewskiej, uczestniczki Powstania Warszawskiego. Warto nadmienić, że grób „Romki” został przez Fundację uratowany przed likwidacją dwa lata temu, od tej pory znajduje się pod opieką Fundacji i jej wolontariuszy.

Centrum Wolontariatu to projekt realizowany w ramach ścieżki Wsparcie organizacji wolontariatu w NGO – WOW w NGO!” – ścieżka realizowana w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

Działanie sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego  na lata 2018 – 2030. #KorpusSolidarności

Sfinansowano ze środków @narodowyinstytutwolnosci w ramach #KorpusSolidarności

@Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego