II Kongres Inicjatyw Pozarządowych

12 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w II Kongresie Inicjatyw Pozarządowych organizowanym przez Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej.

Panel I – Jak zmienił się sektor NGO po I Kongresie Inicjatyw Pozarządowych?

Podczas tego panelu głos zabrali:

• Piotr Mazurek -Sekretarz Stanu w KPRM, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej,
  • Paweł Kwaśniak- Prezes Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej,
  • Jakub Rożek- Przewodniczący Skauci Europy.

Panel II – Finansowanie organizacji pozarządowych – co należałoby zmienić w obecnych modelach?

Prelegenci w tym panelu to:

• Przemysław Jaśkiewicz (Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego),
  •  Szczepan Kasiński (Armiger),
  • Jerzy Boczoń (Fundacja RC),
  • Michał Twardosz (Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu, Polish Fundraising Association).

Podczas trzeciego panelu prelegenci rozmawiali o roli kobiet w NGO.

Głos zabrały:

• Małgorzata Owczarska (Fundacja Życie),
  • Wioleta Kamińska (Stowarzyszenie Patriotyzm i Wolność),
  • Natalia Bujak (Fundacja Polskiedzieci.org),
  • Beata Trochanowska (Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris).

Panel IV COVID 19 – jak w tym trudnym czasie poradziły sobie organizacje? Doświadczenia NGO, instytucji i biznesu.

Prelegentami w tym panelu byli:

• Marcin Zarzecki (Polska Fundacja Narodowa),
  • Michał Owczarski (Fundacja Życie),
  • Patryk Czech (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży).