Wieczór Patriotyczny

Akademia Aktywnego Seniora – Szkolenie VIII

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu – Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie.
W przeddzień Dnia Niepodległości w Drzazga Pizzeria&Restauracja wraz z Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II zorganizowaliśmy Wieczór Patriotyczny, łączący pokolenia oraz integrujący lokalną społeczność wokół takich wartości, jak patriotyzm, wolność, Ojczyzna. Był on wspólnym powrotem do korzeni i historii naszego narodu. Tworząc to wydarzenie towarzyszyły nam słowa Józefa Piłsudskiego ,,Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem’’. Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji jednego z wiceprezesów Fundacja Wolności i Rozwoju Społecznego, historyka – Łukasza Noszczyńskiego pt. ,,11 listopada, co tak właściwie świętujemy?’’.
W drugiej części spotkania zgromadzeni wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Część artystyczną poprowadził Artur Broncel. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli wspólnie z nami pielęgnować patriotyzm narodowy i naszą historię.
Działanie zostało sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. #NIW #PROO #FundacjaWiRS