Żołnierz Armii Krajowej – Romana Zdziarska – Rewska

Szanowni Państwo❗
W dniu wczorajszym przypadała 80. rocznica powołania Armii Krajowej, a dziś mamy świetną wiadomość do przekazania! Sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy niezbędnych do dokonania opłaty prolongacyjnej miejsca pochówku Romany Zdziarskiej – Rewskiej ps. „Romka”.
Przypomnijmy, kim była Romana Zdziarska – Rewska❓
Żołnierzem Armii Krajowej – oznaczona Krzyżem Virtuti Militari, jako Łączniczka brała udział w Powstaniu Warszawskim, należała do 228 plutonu – kompanii sztabowej w II Obwodzie Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej, walczyła na Żoliborzu. W wyniku historycznych zawirowań ta zasłużona Bohaterka została pochowana na częstochowskim cmentarzu św. Rocha.
W ubiegłym roku jej grób został przeznaczony do likwidacji w skutek braku opłaty. Jednakże dzięki Państwa zaangażowaniu w tę sprawę, wczoraj przelaliśmy środki na konto Kancelarii Cmentarza św. Rocha w celu dokonania opłaty prolongacyjnej. Wszystkim dziękujemy za okazane wsparcie. Szczególne podziękowania należą się środowisku Kibiców! ❤
Nadwyżkę powstałą w wyniku zbiórki przeznaczymy na udekorowanie grobu.
Ponadto wystąpiliśmy z wnioskiem o wpis do ewidencji grobów Weteranów walk o wolność i niepodległość Polski do Instytutu Pamięci Narodowej. O wszystkich dalszych działaniach będziemy na bieżąco Państwa informować.