Centrum Wolontariatu Fundacji Wolności i Rozwoju Społecznego

W lipcu nasi wolontariusze wraz z Koordynatorem wolontariatu oraz przedstawicielem zarządu odbyli wizyty studyjne do dwóch śląskich organizacji pozarządowych. Celem przeprowadzenia wizyt studyjnych było zapoznanie się z działalnością organizacji ze szczególnym uwzględnieniem aspektu pracy wolontariuszy, świadczących pomoc w realizacji celów statutowych wizytowanej organizacji. Wizyty studyjne pozwoliły na zapoznanie się z efektywnymi praktykami angażowania młodych wolontariuszy w różnorodne projekty. Wymiana doświadczeń oraz nawiązane kontakty z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju obu organizacji.

Centrum Wolontariatu to projekt realizowany w ramach ścieżki Wsparcie organizacji wolontariatu w NGO – WOW w NGO!” – ścieżka realizowana w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

Działanie sfinansowano ze środków @Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego  na lata 2018 – 2030. #KorpusSolidarności

Sfinansowano ze środków @narodowyinstytutwolnosci w ramach #KorpusSolidarności

@Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego